04.08.2014

Cudaki [szkicownik] + test pisaków

Powyżej mój ostatni zestaw do rysowania. Nakupowałam pisaczków i testuję:

◈ stylefile marker (812 Raw Umber + Warm Grey 3)  
dwie końcówki: gruba ścięta pod kątem (7 mm) i chuda, zaokrąglona (1 mm)
✎ kolor skuwki trochę wprowadza w błąd, w rzeczywistości są ciemniejsze; jeśli chcecie ich dłużej poużywać — lepiej mazać po papierze powlekanym, bo niepowlekany — wiadomo — pije jak zły. Cena ok. 10 zł / szt.

 ◈ Faber-Castel Multimark 1525 (M; 0,5 mm) + 1513 (F; 1,2 mm) ohp - CD - glass - plastic - metal
✎ niezastąpione do rysowania po papierze kredowym (mam spory zapas;) — gładko śmigają po papierze, tusz schnie bardzo szybko, nie rozmazuje się. Cena ok. 4 zł / szt.

◈ ZIG Art & Graphic Twin (Kuretake) 
dwie końcówki, gruba typu pędzel + chuda, zaokrąglona (1 mm)
✎ Dosyć sztywny, sprężysty pędzelek, troszeczkę rozlewa na papierze, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Cena ok. 10 zł / szt.

◈ Pigma Brush (sakura) 
✎ Miękki pędzel; po jednym użyciu końcówka postrzępiona jak ogon mojego kota. Zdecydowanie nie polecam. cena ok. 8 zł / szt.

◈ Rystor Professional 0,5 mm / pisak kreślarski
✎ mój ulubiony. Katuję od paru lat i śmiga jak zły. Przy rapidografach bardzo ważny jest tusz - bez tego ani rusz. Wcześniej używałam tuszu Rystora (ok.8 zł), ale tak się skiepścił, że zapchał mi wszystkie rapidografy.
✎ Obecnie testuję tusz Staedtler (ok. 24 zł) — cena dosyć wysoka, ale jestem bardzo zadowolona. Szybko schnie, ma dobrą płynność, ładną matową czerń, nie ściera się od gumki. Bardzo polecam.

◈ Faber-Castel Ecco Pigment 0,3 mm
✎ Klasyk. Lubię go, bo ma ładną czerń i nie rozlewa się na papierze. Jedyny minus to mała odporność na ścieranie gumką. Dobry do detali.
Cena ok. 7,5 zł / szt.

To by było na tyle, mam nadzieję, że komuś się przyda takie info. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...